ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Πρωτοχρονιά!!

anto0ine

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα, είπα να ανοίξω καινούργιο θέμα.

Λοιπόν, είμαι ψαράς στο συγκεκριμένο θέμα οπότε μην βαράτε!

Θέλουμε να πάμε ένα ταξίδι με την γυναίκα μου, στη Νέα Υόρκη. Μένει ο αδερφός της εκεί, οπότε μέρος θα έχουμε να μείνουμε. Συγκεκριμένα είναι από την πλευρά του New Jersey κοντά στο Lincoln Tunnel.

Έχω διαβάσει θέματα για συνάλλαγμα κ.λπ., μέρη που θα πάμε και το τι θα παρακολουθήσουμε, οπότε έχω κάνει κάποιο πρόγραμμα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω αφορά την μέρα που θα χαλάσω κυρίως για ψώνια. Αξίζει να πάμε στα WoodBury Premium Outlets που είναι 1+ ώρα έξω από το Jersey ή τσάμπα το ταξίδι και ο κόπος;;;

Τέλος, δεν έχουμε κλείσει ακόμα εισητήρια, ψάξαμε αυτές τις μέρες και είδαμε ότι οι τιμές κυμαίνονται από 600-κάτι με American / Turkish / Alitalia και από εκεί και πέρα ανεβαίνουμε στα 750 περίπου με British / Lufthansa / Delta κ.λπ.
Γενικά οι εταιρίες βγάζουν προσφορές για την περίοδο της πρωτοχρονιάς ή θα περιμένω και τελικά θα φάω κάννα 200+ ευρώ καπέλο που άργησα να τα κλείσω;; Το λέω γιατί πέρυσι φιλαράκι πήγε με Delta 450 ευρώ πήγαινε έλα NY την ίδια περίοδο (28 Δεκ. - 7 Ιαν.)

Αν μου έρθει κάτι άλλο να ρωτήσω θα το κάνω στην πορεία!!!:roll:

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα, είπα να ανοίξω καινούργιο θέμα.

Λοιπόν, είμαι ψαράς στο συγκεκριμένο θέμα οπότε μην βαράτε!

Θέλουμε να πάμε ένα ταξίδι με την γυναίκα μου, στη Νέα Υόρκη. Μένει ο αδερφός της εκεί, οπότε μέρος θα έχουμε να μείνουμε. Συγκεκριμένα είναι από την πλευρά του New Jersey κοντά στο Lincoln Tunnel.

Έχω διαβάσει θέματα για συνάλλαγμα κ.λπ., μέρη που θα πάμε και το τι θα παρακολουθήσουμε, οπότε έχω κάνει κάποιο πρόγραμμα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω αφορά την μέρα που θα χαλάσω κυρίως για ψώνια. Αξίζει να πάμε στα WoodBury Premium Outlets που είναι 1+ ώρα έξω από το Jersey ή τσάμπα το ταξίδι και ο κόπος;;;

Τέλος, δεν έχουμε κλείσει ακόμα εισητήρια, ψάξαμε αυτές τις μέρες και είδαμε ότι οι τιμές κυμαίνονται από 600-κάτι με American / Turkish / Alitalia και από εκεί και πέρα ανεβαίνουμε στα 750 περίπου με British / Lufthansa / Delta κ.λπ.
Γενικά οι εταιρίες βγάζουν προσφορές για την περίοδο της πρωτοχρονιάς ή θα περιμένω και τελικά θα φάω κάννα 200+ ευρώ καπέλο που άργησα να τα κλείσω;; Το λέω γιατί πέρυσι φιλαράκι πήγε με Delta 450 ευρώ πήγαινε έλα NY την ίδια περίοδο (28 Δεκ. - 7 Ιαν.)

Αν μου έρθει κάτι άλλο να ρωτήσω θα το κάνω στην πορεία!!!:roll:

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις!
Απίστευτες μου φαίνονται αυτές οι τιμές για την περίοδο της πρωτοχρονιάς... Αν υπάρχουν ακόμα, κλείστε και μην το σκέφτεστε. Οι τιμές θα ανέβουν. ΠΟΛΥ.

To Woodbury είναι ένα outlet, που βρίσκεται ακριβώς δίπλα στη στρατιωτική ακαδημία του West Point, και εκμεταλλεύεται για τη λειτουργία του ένα ιδιαίτερα ευνοϊκό φορολογικό καθεστώς που του εξασφαλίζει ο στρατός. Να πάτε, αλλά:
- Δεν έχουν όλες οι μάρκες καλές τιμές (οι περισσότερες όμως συμφέρουν)
- Είναι Outlet, άρα πιθανώς θα έχετε πρόβλημα με τα νούμερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.113
Μέλη
39.271
Νεότερο μέλος
seva81

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom