Ισπανία Μαδρίτη Σεβίλλη με τρένο

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Σε λίγες μέρες θα κανω την παραπανω διαδρομή.Επειδή θέλω να ταξιδέψω με το γρήγορο τρένο,πρέπει να κάνω κράτηση εισιτηρίου απο το Internet ή μπορώ να το πάρω και εκεινη την στιγμή?Το site ειναι λιγο μπάχαλο και μου ζητάει ID number.Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη!!!Ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μπορείς να το βγάλεις απ' το σταθμό στη Μαδρίτη. Δε χρειάζεται να το βγάλεις εκ των προτέρων.
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Μπορεις να βγαλεις απο την Μαδριτη. Αν υπαρχουν ομως ακομα θεσεις (δε ξερω για ποιες μερες ψαχνεις) σε προσφορες σε συμφερει να κλεισεις απο το ιντερνετ, θα σου βγει πιο φτηνα. Επισης η σελιδα ειναι μια χαρα, μηπως ψαχνεις με αλλο τροπο; εμενα ποτε δε μου εχει ζητησει κατι παραπανω (μονο επιβεβαιωση απο την τραπεζα) προσπαθησε να το κανεις απο την πρωτη σελιδα (που ειναι στα ισπανικα) γιατι οταν επιλεγεις αλλη γλωσσα σε πηγαινει αλλου.
 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!Θα παω αυτην την Δευτερα και επειδη ειναι και εκει Πασχα φοβαμαι μηπως δε βρω και περιμενω τζαμπα...Στο site παντως μου βγαζει και εκπτωση για την επιστροφη, αλλα αυτο φανταζομαι μπορει να το κανουν και εκει...
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!Θα παω αυτην την Δευτερα και επειδη ειναι και εκει Πασχα φοβαμαι μηπως δε βρω και περιμενω τζαμπα...Στο site παντως μου βγαζει και εκπτωση για την επιστροφη, αλλα αυτο φανταζομαι μπορει να το κανουν και εκει...
Απλα στο σαιτ υπαρχουν καποιες ταριφες web που ειναι μονο για ονλαιν κρατηση. Συν οτι εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Παντως κι εμεις επι τοπου τα κλεισαμε και δεν ειχαμε προβλημα στο να βρουμε, απλα πληρωσαμε την κανονικη φουλ τιμη και οχι καποια προνομιακη.

Οσο για τη δευτερα του πασχα, νομιζω πως μονο στην Ελλαδα της δινουμε τοση σημασια:p
 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Ευχαριστώ για την απάντηση!Μάλλον θα το κλείσω για να είμαι ήσυχος!!:)
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Αν μιλας για αυτη τη Δευτερα (Μεγαλη Δευτερα) απο οτι ειδα δεν υπαρχουν προσφορες και γενικα εχει εισιτηρια στις κανονικες τιμες για τα περισσοτερα τρενα. Οποτε αν θες να το βγαλεις θα ειναι μονο για να μην περιμενεις στην ουρα στην Atocha!
Καλα να περασεις! :)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Η Δευτερα του Πασχα δεν ειναι αργια σε ολη την Ισπανια! Και στην Ισπανια δινουμε σημασια σε αυτη τη μερα, ειναι μερα επιστροφης. Απλα δεν εχω κινηθει ποτε με το συγκεκριμενο τρενο που λες και δε μπορω να σε βοηθησω. Εγω παντως θα το εβγαζα απο τωρα.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Ωχ καταλαβα δευτερα του πασχα, ενω ο preacher εννοουσε Μ.δευτερα. Υποδειγμα χριστιανου ειμαι:p
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ωχ καταλαβα δευτερα του πασχα, ενω ο preacher εννοουσε Μ.δευτερα. Υποδειγμα χριστιανου ειμαι:p

Ουπς και γω παρασυρθηκα απο σενα! Οκ, δικαιολογησαι εχεις κανει τοση προετοιμασια για τη σημερινη συναντηση, και τη Μ.Δευτερα την περασες για Δευτερα του Πασχα.
 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές και πληροφορίες!!Καλό Πάσχα!!:):)
 

dora_explorer

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι..κάπου στην Αφρική
καλησπέρα! preacher από οτι διαβάζω ταξίδεψες στη Σεβίλλη, θα ήθελα μερικές πληροφορίες γιατί σκέφτομαι να βρεθώ εκεί για 3 μέρες ενω θα ταξιδέψω στη Βαρκελώνη... Πώς είναι η πόλη, όμορφη, αξίζει να την επίσκεφτω, μπορώ να τη γυρίσω εύκολα σε 3 μέρες? Υπάρχουν ποδηλατόδρομοι?κάθε πληροφορία θα μου φανεί χρήσιμη.. σ'ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.230
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom