Ηνωμένο Βασίλειο ΛΟΝΔΙΝΟ help please!!!!

rukavina13

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Παιδια γεια χαρα σε ολους....Ειμαι νεο μελος στο site και θα ηθελα σας παρακαλω πολυ τα φωτα σας για Λονδινο το οποιο επισκεπτομαι για πρωτη φορα. Ειμαι φοιτητης και θα επισκεφτω εναν φιλο μου ο οποιος κανει master εκει και προκειται να μεινω για 6 μερες....Το κακο ειναι οτι φευγω πολυ προσφατα στις 22/10 και δεν εχω οργανωθει οπως πρεπει γι αυτο θελω οτι πληροφορια πιστευετε οτι θα φανει χρησιμη. Να τονισω οτι πεταω με easyjet (πρωτη φορα) και φθανω στο Λουτον..Επισης σκοπος του ταξιδιου ειναι διασκεδαση, shopping και τα πολυ βασικα απο αξιοθεατα...Οτι πληροφοριες μπορειτε να δωσετε για το οτιδηποτε ευπροσδεκτες....

Υ.Γ. Παρακαλω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι δεν προλαβαινωωωωωω :haha:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Παιδια γεια χαρα σε ολους....Ειμαι νεο μελος στο site και θα ηθελα σας παρακαλω πολυ τα φωτα σας για Λονδινο το οποιο επισκεπτομαι για πρωτη φορα. Ειμαι φοιτητης και θα επισκεφτω εναν φιλο μου ο οποιος κανει master εκει και προκειται να μεινω για 6 μερες....Το κακο ειναι οτι φευγω πολυ προσφατα στις 22/10 και δεν εχω οργανωθει οπως πρεπει γι αυτο θελω οτι πληροφορια πιστευετε οτι θα φανει χρησιμη. Να τονισω οτι πεταω με easyjet (πρωτη φορα) και φθανω στο Λουτον..Επισης σκοπος του ταξιδιου ειναι διασκεδαση, shopping και τα πολυ βασικα απο αξιοθεατα...Οτι πληροφοριες μπορειτε να δωσετε για το οτιδηποτε ευπροσδεκτες....

Υ.Γ. Παρακαλω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι δεν προλαβαινωωωωωω :haha:
Βλέποντας το μήνυμα που postαρες, θα παρατηρήσεις ότι το Λονδίνο φαίνεται με μπλε γράμματα. Σε παραπέμπει σε ένα παράθυρο όπου φαίνονται όλα τα post για το Λονδίνο. Ειδικότερα θα δεις το TravelPedia Λονδίνου όπου εκεί θα βρεις τα πάντα

Υ.Γ άκυρο το "Ευχαριστώ" παραπάνω (γιατί άλλωστε?) μπήκε κατα λάθος
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
βαζελε...αφου εχεις τον κολλητο σου εκει οπου θαχει τα κονε του...τι να σου πουμε εμεις για την εθνικη πινακοθηκη...για το tate...
κανε παιχνιδι...και μολις γυρισεις πες μας να ζηλεψουμε σε μας τις ντακοτες:haha::haha:
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
εγω πηγα Λονδινο τον Αυγουστο οποτε θα σου πω να μην παραλειψεις μια βολτα απο τα Harrods, παρολου που οι τιμες του ηταν πολυ τσιμπημενες για να αγορασεις κατι, εντουτις εμενα μου αρεσε πολυ. το ειχα αχτι γιατι το εβλεπα μονο απο τηλεοραση. επισης μου αρεσε παρα πολυ και η οξφορδη (εξω απο το Λονδινο), αλλα εχω και ενα κολλημα με τα πανεπιστημια στην Αγγλια. επισης να μην παραλιψεις την Μανταμ Τυσσω και μια βολτα με τα double-decker busses!!!καλα να περασεις!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
μάλιστα...

ναι οκ πηγαινε στα harrods για να βγαλεις το αχτι σου, αλλα δε φτανει μονο αυτο... :p

για το λονδίνο έχουμε γράψει τόμους, αλλά αν θες κάτι σύντομο, πρόσφατο και περιεκτικο, ρίξε μια ματιά σ' αυτό το θρεντάκι ;)

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/10919-%F0%F1%FC%E3%F1%E1%EC%EC%E1-%E3%E9%E1-%F4%E1%EE%DF%E4%E9-%F3%F4%EF-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html


αν θες πάλι να βουτήξεις σε πληροφορίες http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/204-%EF%E4%E7%E3%FC%F2-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html και φυσικα στην travelpedia...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Κι εγώ ανεβαίνω Λονδίνο αντίστοιχα για να δω κάποιους φίλους, και όχι μόνο δεν έχω οργανωθεί αλλά δεν έχω πάρει καν ένα ρημαδο-οδηγό! Οι φίλοι μου που σπουδάζουν επάνω έχουν βγάλει πρόγραμμα για μένα, και όχι για πέντε, για δεκαπέντε ημέρες! και βέβαια περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα τα πιο hot... Ρίξε λοιπόν μια ματιά στο thread που σουδωσε η Chrikky και τα υπόλοιπα άστα στα χέρια του φίλου σου...
 

rukavina13

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
παιδια μερικες ερωτησεις ακομη:

1) το easybus στο αεροδρομιο του Lutton μπορω να το παρω και χωρις να εχω κανει καποια κρατηση?
2) υπαρχει καποιο σημειο στο αεροδρομιο του Lutton που μπορω να βγαλω μια oystercard?
3) Απο Lutton για κεντρο μπορω να φυγω μονο με easybus και national rail? Εναλλακτικες υπαρχουν?
4) Μεχρι ποια ωρα ειναι διαθεσιμα αυτα τα μεσα για κεντρο?
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Διαθέσιμοι τρόπο μεταφοράς σου στο Λονδίνο είναι μαζεμένοι εδώ.
Oyster πολύ πιθανό να μπορείς να βγάλεις και στο αεροδρόμιο σε κάποιο γκισέ για τουρίστες. Διαφορετικά μπορείς σίγουρα να βγάλεις εάν πάρεις το easyBus από Victoria Station.
Πληροφορίες σχετικά με τα λεοφορεία easyBus μπορείς να βρεις εδώ και όσον αφορά τις ώρες που είναι διαθέσιμα δες εδώ. Ελπίζω να βοήθησα! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom