Γενικά Πολωνία Κρακοβια οδικώς

lantistw

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους ,είμαι ο βαλαντης , φωτογράφος και λάτρης των ταξιδιών !
Ετοιμάζουμε με την οικογένεια μου ένα ταξίδι οδικώς με αφετηρία τη Θεσσαλονίκη και τελικό προορισμό την Κρακοβία!!
Οποίος έχει να μας δώσει κάποιο tip για στασεις στη διαδρομή η για το τελικό προορισμό θα είμαστε χαρούμενοι να το ακούσουμε !!!
Ευυχαριστω πολύ εκ των προτέρων !!!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.434
Likes
4.557
Καλησπέρα σε όλους ,είμαι ο βαλαντης , φωτογράφος και λάτρης των ταξιδιών !
Ετοιμάζουμε με την οικογένεια μου ένα ταξίδι οδικώς με αφετηρία τη Θεσσαλονίκη και τελικό προορισμό την Κρακοβία!!
Οποίος έχει να μας δώσει κάποιο tip για στασεις στη διαδρομή η για το τελικό προορισμό θα είμαστε χαρούμενοι να το ακούσουμε !!!
Ευυχαριστω πολύ εκ των προτέρων !!!
Για να σου δώσουμε κάποιες πληροφορίες θα πρέπει να μας πεις ποια εποχή θα πατε, πόσες ημέρες θα έχει διάρκεια το ταξίδι, ποιες πόλεις στη διαδρομή έχεις επισκεφτεί η θέλεις να αποφύγεις, πόσες ώρες θέλεις να οδηγάς την ημέρα κλπ. Γενικά στη διαδρομή έχει πολλές πόλεις να επισκεφτείς εξαρτάται από τα γούστα σας. Μια πιθανή διαδρομή χονδρικά θα ήταν η εξής :Βελιγράδι, Νοβισαντ, szeged, Βουδαπεστη, Γκιορ, Μπρατισλάβα, Βιέννη, Μπρνο, ολομουτς, Κρακοβία
 

annoula

Member
Μηνύματα
373
Likes
880
Καλησπέρα σε όλους ,είμαι ο βαλαντης , φωτογράφος και λάτρης των ταξιδιών !
Ετοιμάζουμε με την οικογένεια μου ένα ταξίδι οδικώς με αφετηρία τη Θεσσαλονίκη και τελικό προορισμό την Κρακοβία!!
Οποίος έχει να μας δώσει κάποιο tip για στασεις στη διαδρομή η για το τελικό προορισμό θα είμαστε χαρούμενοι να το ακούσουμε !!!
Ευυχαριστω πολύ εκ των προτέρων !!!
Τελειο ταξιδι! Το εκανα οδικως το καλοκαιρι του 2016. Στασεις να βαλεις διαφορετικες στο πηγαινε κ στο γυρνα για να δεις πιο πολλα πχ Νοβισαντ, Βουδαπεστη στο πηγαινε και Μπρατισλαβα, Βελιγραδι στο γυρνα. Η Κρακοβια ειναι πανεμορφη!
 

lantistw

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Για να σου δώσουμε κάποιες πληροφορίες θα πρέπει να μας πεις ποια εποχή θα πατε, πόσες ημέρες θα έχει διάρκεια το ταξίδι, ποιες πόλεις στη διαδρομή έχεις επισκεφτεί η θέλεις να αποφύγεις, πόσες ώρες θέλεις να οδηγάς την ημέρα κλπ. Γενικά στη διαδρομή έχει πολλές πόλεις να επισκεφτείς εξαρτάται από τα γούστα σας. Μια πιθανή διαδρομή χονδρικά θα ήταν η εξής :Βελιγράδι, Νοβισαντ, szeged, Βουδαπεστη, Γκιορ, Μπρατισλάβα, Βιέννη, Μπρνο, ολομουτς, Κρακοβία
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ , σκεφτόμαστε να πάμε Δεκέμβριο και η πρώτη στάση μας με 2 διανυκτερεύσεις θα είναι το Νόβισαντ που από ότι έχω δει μοιράζει τη διαδρομή στα 2. για τογυρισμο ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει !!
Λέτε να κάνουμε περισσότερες στάσεις ??να μοιράσουμε ασ πούμε στα 3 το ταξίδι??
 

annoula

Member
Μηνύματα
373
Likes
880
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ , σκεφτόμαστε να πάμε Δεκέμβριο και η πρώτη στάση μας με 2 διανυκτερεύσεις θα είναι το Νόβισαντ που από ότι έχω δει μοιράζει τη διαδρομή στα 2. για τογυρισμο ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει !!
Λέτε να κάνουμε περισσότερες στάσεις ??να μοιράσουμε ασ πούμε στα 3 το ταξίδι??
Νομιζω με 2 στασεις βγαινει πιο ανετα. Ειναι καμποσα χιλιομετρα και το πιο ομορφο κομματι της διαδρομης ειναι απο Βουδαπεστη ως Κρακοβια, ειναι γεματο δαση.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.434
Likes
4.557
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ , σκεφτόμαστε να πάμε Δεκέμβριο και η πρώτη στάση μας με 2 διανυκτερεύσεις θα είναι το Νόβισαντ που από ότι έχω δει μοιράζει τη διαδρομή στα 2. για τογυρισμο ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει !!
Λέτε να κάνουμε περισσότερες στάσεις ??να μοιράσουμε ασ πούμε στα 3 το ταξίδι??
Δεν μας είπατε πόσες ημέρες θα είναι η διάρκεια του ταξιδιού. Δηλαδή θα οδηγήσετε τόσες ώρες, κόπωση, έξοδα, καιρικές συνθήκες, βινιετες, βενζίνες, φθορά αυτοκινήτου κλπ για να δείτε καθοδον μόνο το νοβισαντ συν μια πόλη στο γυρισμό;; γιατί δεν κλείνετε εισητηρια αεροπορικώς να πάτε κατευθείαν ξεκούραστα αφού ενδιαφέρεστε να δείτε στην ουσία την Κρακοβία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom