Ισπανια!!! Μια ή παραπανω πολεις;;;

Angeliki88chania

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους.... Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας... Τελη Οκτωβρη προκειτε να πα.ε με μια φιλη μου Ισπανια... Θελουμε να παμε σε δυο τρεις πολεις αλλα θα εχουμε μονο 7 μερες.... Αρχθκα σκεφτομαστε να παμε Βαρκελωνη τρεις και μετα δυο μερες Μαδριτη και αλλες δυο μερες σε καποια παραθαλασσια πολη για να τελειωσει το ταξιδι ποιο ησυχα και μετα με τρενο παλι πισω Βαρκελωνη για να επιστρεψουμε αεροπορικως.... Το ερωτημς μου λοιπον ειναι.... Αξιζει να το κανουμε αυτο 3 πολεις ή θα κουραστουμε και να το μιωσουμε στις δυο κεντρικες πολεις;;; Αν αξιζει να παμε και σε τριτη ποια θα ηταν αυτη;;; Μας αρεσει το τοπιο να ειναιωλιγο ποιο Μεσαιωνικο με παλαια κτηρια παρα μια απλη συνηθισμενη πολη.... Αναμενω τις απαντησεις σας
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
221
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Για παραθαλασσια πολη δεν εχω αποψη, αλλα εχω συνδιασει Μαδριτη με το μεσαιωνικο Τολέδο και με Σεγκοβια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.917
Likes
52.115
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Santiago de Compostela, η πιο όμορφη πόλη στον κόσμο κατά τη γνώμη μου , τη βλέπετε εύκολα σε δύο μέρες και η πρόσβαση είναι φθηνή από Βαρκελώνη αεροπορικώς. Για το φαγητό δεν το συζητάμε καν, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Σε αυτό που ζητάτε είναι και η Cáceres, αλλά με πιο δύσκολη πρόσβαση.

Το Τολέδο, η Σεγκόβια και η Άβιλα είναι επίσης φοβερές πόλεις, όλες εύκολα επισκέψιμες από τη βαρετή Μαδρίτη.

Εγώ με 7 μέρες θα έκανα
  1. 3 Βαρκελώνη,
  2. 2 Μαδρίτη ( με μία ημερήσια στο Τολέδο, αν και χαλαρά πρέπει να περάσετε μια νύχτα εκεί, το βράδυ που φεύγουν τα πούλμαν είναι το κάτι άλλο) και μισή μέρα στη Σεγκόβια. Αν δε δείτε πολλά από Μαδρίτη δε χάνετε και τίποτε εκτός κι αν σας αρέσουν οι πίνακες.
  3. Και φυσικά δύο μέρες στοιχεία Santiago.
Τρέξιμο, αλλά θα σας μείνει αξέχαστο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.058
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom