Γενικά Βοήθεια (οικονομική αν γίνεται)!

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Χαιρετώ τα μέλη του πολυαγαπημένου μας forum!

Θέλω να κανονίσω ένα ταξιδάκι για μένα και την κοπέλα μου για 24-28 περίπου Οκτωμβρίου σε μία ευρωπαική πόλη.

Από χθες ψάχνω εισιτηριάκια αλλά επειδή δεν παίζουν πολλά ευρουλάκια αυτήν την περίοδο αναζητώ να με προτείνετε κάπου που να μην χρειαστεί να δώσω πολλά (όχι πάνω από 200 ευρώ και για τους δύο πάνε-έλα) και να είναι και ωραία!

Θα μου πείτε, ζητάω πολλά ε; χεχε

Αν έχετε να μου προτείνετε παιδιά κάτι καλό, καλώς! Έχω δει για βερολίνο και μόναχο (ήθελα Παρίσι αλλά δύσκολααααα!)

Αλλιώς, θα κανονίσω κάτι για Νοέμβρη ή Δεκέμβρη και όπου κάτσει!

:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
γειά σου μπιζέλι ...γέλασα πολύ γιατί έτσι οπως το έγραψες το θέμα σου ,ειναι σαν να λές στείλετε κανένα ευρώ !!!! ήμουνα σίγουρη οτι έκανες λάθος διατύπωση .θα βρείς ταξιδάκι μην στεναχωριέσαι .να πάς και ας ειναι και λίγα ,αρκεί η ορεξη ...
για το βερολίνο νομίζω ειναι αρκετά φτηνά .πήγε μια φίλη μου πρόσφατα .θα ρωτήσω και θα σου πώ ..
καλά ταξίδια να εχομε !!!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
χεχ...

Όντως! ο Τίτλος του θέματος παραπέμπει σε "ενίσχυση" ή κάτι περόμοιο! χεχε :bleh:

Εμείς εδώ, στην Θεσσαλονίκη δεν έχουμε πολλές εναλλακτικές όπως έχουν οι ταξιδιώτες από το Ελ.Βεν. Γι αυτό, από εδώ μπορώ ψάξω φτηνές εταιρειούλες όπως easyjet, skyeurope, germanwings, κ.τ.λ.

Ψάχνω ψάχνω αλλά από ό,τι φαίνεται είναι λίγο ακριβούτσικα (για μένα πάντα!) ο Οκτώμβρης...

Ας είναι...

Θα συνεχίσω το ψάξιμο και το πολύ πολύ να κλείσω για πιο μετά

Υ.Γ: Μου έχει κάτσει την τελευταία ώρα για Χριστούγεννα στο Βερολίνο. Εν τω μεταξυ, για το Βερολίνο δεν έχω ακούσει ή δει τπτ, παρά μόνο εδώ στο forum όπως μερικά μέλη λένε τα καλύτερα ή άλλα ψηφίζουν το Βερολίνο σαν την ομορφότερη πόλη της Ευρώπης! Σε αυτό στηρίζομαι και ίσως κλείσω για τα ερχόμενα Χριστούγεννα (το έτερον ήμισυ δεεν ξέρω πώς θα το πάρει αυτό γτ Χριστούγεννα θέλει να είναι εδώ στην γενέτειρά της, αλλά αξίζει η προσπάθεια πιιστεύω! :cool:)
 

Vaya

Member
Μηνύματα
44
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
χεχ...

Όντως! ο Τίτλος του θέματος παραπέμπει σε "ενίσχυση" ή κάτι περόμοιο! χεχε :bleh:

Εμείς εδώ, στην Θεσσαλονίκη δεν έχουμε πολλές εναλλακτικές όπως έχουν οι ταξιδιώτες από το Ελ.Βεν. Γι αυτό, από εδώ μπορώ ψάξω φτηνές εταιρειούλες όπως easyjet, skyeurope, germanwings, κ.τ.λ.

Ψάχνω ψάχνω αλλά από ό,τι φαίνεται είναι λίγο ακριβούτσικα (για μένα πάντα!) ο Οκτώμβρης...

Ας είναι...

Θα συνεχίσω το ψάξιμο και το πολύ πολύ να κλείσω για πιο μετά

Υ.Γ: Μου έχει κάτσει την τελευταία ώρα για Χριστούγεννα στο Βερολίνο. Εν τω μεταξυ, για το Βερολίνο δεν έχω ακούσει ή δει τπτ, παρά μόνο εδώ στο forum όπως μερικά μέλη λένε τα καλύτερα ή άλλα ψηφίζουν το Βερολίνο σαν την ομορφότερη πόλη της Ευρώπης! Σε αυτό στηρίζομαι και ίσως κλείσω για τα ερχόμενα Χριστούγεννα (το έτερον ήμισυ δεεν ξέρω πώς θα το πάρει αυτό γτ Χριστούγεννα θέλει να είναι εδώ στην γενέτειρά της, αλλά αξίζει η προσπάθεια πιιστεύω! :cool:)

καλησπέρα κι από εμένα...
αν δεν κάνω λάθος επίσης σχετικά φτηνοί προορισμοί είναι και Πράγα, Τσεχία και Μάλτα... δεν ξέρω βέβαια τί παίζει από Θεσ/ίκη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
άσε μπιζέλι ,και εγώ στην ίδια μοίρα ειμαι στο άλλο άκρο !!!!εκεί που βρίσκω ένα φτηνό ταξίδι λέω οκ και ΄τωρα σκάσε και 200-250 ευρώ για να πάς μέχρι αθήνα!!!! οπότε θα κλαίμε μαζί νομίζω !!!!!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
καλησπέρα κι από εμένα...
αν δεν κάνω λάθος επίσης σχετικά φτηνοί προορισμοί είναι και Πράγα, Τσεχία και Μάλτα... δεν ξέρω βέβαια τί παίζει από Θεσ/ίκη.
Vaya ναι,

δίκιο έχεις αλλά από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω αλλά είναι αρκετά διαφορετικές οι τιμές.
Πάντως Πράγα και Τσεχία δεν τις υπολογίζω διότι πιθανότατα θα πάω την άνοιξη.
Thanks όπως και να'χει!

renata,
μπορούμε να κλαίμε μαζί ναι! Δεν μας βλέπω καλά εδώ πέρααααα! :roll:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Αγαπητέ Μπίζελε,

εσείς μπορεί να έχετε το μειονέκτημα του αεροδρομίου, αλλά έχετε το πλεονέκτημα των 500 χλμ κοντύτερα στην Ευρώπη. Το 'χεις ψάξει μήπως σε συμφέρει καλύτερα να πας με αυτοκίνητο;
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Μπιζέλι, τί σου λέει η ιδέα της Βιέννης?Στις ημερομηνίες που λες θα βρεις με 120 μαχ ευρώ το άτομο από Θεσ/νίκη. Επίσης παίζει και η Αγγλία σ αυτές τις τιμές, το θέμα είναι να σε καλύπτει στα γούστα σου. Εμένα πχ μ αρέσει η λίγη ομίχλη και ψιλόβροχο της Αγγλίας καθότι είμαι μπαλαλάϊκα, άλλοι μπορεί να σπάζονται.
Επίσης κοίτα, Θεσσαλονίκη -Μπρατισλάβα, που συνήθως είναι φτηνά τα εισητήρια, άμα πάτε Μπρατισλάβα, η Πράγα είναι δίπλα.Ο παράδεισος της ρομαντάδας.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Μπιζέλι, τί σου λέει η ιδέα της Βιέννης?Στις ημερομηνίες που λες θα βρεις με 120 μαχ ευρώ το άτομο από Θεσ/νίκη. Επίσης παίζει και η Αγγλία σ αυτές τις τιμές, το θέμα είναι να σε καλύπτει στα γούστα σου. Εμένα πχ μ αρέσει η λίγη ομίχλη και ψιλόβροχο της Αγγλίας καθότι είμαι μπαλαλάϊκα, άλλοι μπορεί να σπάζονται.
Επίσης κοίτα, Θεσσαλονίκη -Μπρατισλάβα, που συνήθως είναι φτηνά τα εισητήρια, άμα πάτε Μπρατισλάβα, η Πράγα είναι δίπλα.Ο παράδεισος της ρομαντάδας.
Χμ... θα κοιτάξω για Βιέννη! Θέλω να πάμε κάπου για τρεις μέρες, να μην δώσουμε πάνω από 250 ευρώ (και για τους δύο) για τα αεροπορικά.

Λονδίνο απορρίπτεται διότι πήγα πριν 3μήνες περίπου όπως και Μπρατισλάβα διότι θα πάμε άλλη στιγμή μαζί, μέσα στο χρόνο.
(sorry που τα αναφέρω ένα-ένα αυτά αλλά τα παρέλειψα πριν!)

Θα δω για Βιέννη τώρα (ίσως και Μάλτα που αναφέρατε πιο πάνω).

Παρίσι ήθελα αλλά ... too much :(


(εν τω μεταξύ μην δίνετε πολύ σημασία στα sites με τις πτήσεις... μερικά δεν έχουν καθόλου low bugdet πτήσεις και άλλα βγάζουν ότι "τους συμφέρουν"!)
Αυτό για αυτούς που τυχόν είναι "αρχάριοι" στο ψάξιμο εισιτηρίων μέσω net...
 

soula5905

Member
Μηνύματα
28
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
καλημέρα παιδιά! μπιζέλι για ρώμη έχω ακούσει για πολύ φτηνά εισητήρια, ψάξτο άν σε ενδιαφέρει. όσο για τους αρχάριους που είπες (είμαι μία απ'αυτούς!!!:lol:) ποιος είναι πιο ασφαλής τρόπος να ψάχνουμε τιμές στο net?

ψάχνοντας πάντως στο Internet εδώ και μήνες για το ταξίδι μου στο μπαλί, πρόσεξα οτι όλα (ανεξαιρέτως) τα γραφεία άλλες τιμές έχουν στην ιστοσελίδα και άλλη είναι η πραγματική!! λένε δήθεν πως πριν δυο μέρες ανέβηκαν λόγω του πετρελαίου!

anyway όπου και να καταλήξεις να περάσετε τελειααα!!:clap::clap::clap:
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Κοντα στην τιμη που ζητας εχω να σου προτεινω Λονδινο για Δεκεμβριο 238 ευρω με την easy jet(εκλεισΕ μια φιλη μου απο τις 6/12-14/12,επισης για Βιεννη απο οτι ειδα υπαρχει μια προσφορα 350ευρω με Austrian air εκεινες τις ημερες,Παρισι με 208 ευρο με easy jet και Βερολινο με 175 παλι με την easy jet.Ολα αυτα τα κοιταξα απο γνωστο site με αεροπορικα εισιτηρια και ειναι για τις παραπανω ημερομηνιες.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Θα προσπαθήσω να κλείσω εισιτηριάκια αυτές τις μέρες γιατί το ψάχνω πολύ, για πολλές χώρες και πόλεις. Απλά, προυπόθεσή μου είναι να είναι one way η πτήση και από το αεροδρόμιο Μακεδονία.

anyway!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Κλείνω πιο πολύ προς Βερολίνο (ή αλλού στη Γερμανία), μετά Βιέννη και τέλος Παρίσι (είναι το πιο ακριβό).

mary_athens οι πτήσεις που ανέφερες από το Ελ. Βεν. είναι, σωστά;

vasoula9905 ευχαριστώ και ανταποδίδω :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.755
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom