Ηνωμένο Βασίλειο Βοήθεια για επιλογή ξενοδοχείου στο Λονδίνο

marie_bon

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σας παιδια ταξιδιάρικα,

Μόλις έκλεισα εισιτήρια για Λονδίνο και ψάχνω κανένα ξενοδοχείο στο κέντρο (δίπλα στο hyde park) με δωρεάν wi fi και με πρωινό...Ας πούμε μέχρι 400-450 λίρες.:xmas_biggrin:
Αν ξέρει κανένας κάτι θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα...Εχω φάει ήδη πολύ ξενύχτι...

Ευχαριστώ!!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.646
Likes
10.172
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τετοια ωρα που το εγραψες κοπελια,ολοι οι "Λονδρεζοι" θα κοιμουνται .. οποτε πηγαινε στην εξελιγμενη αναζητηση πατα λονδινο-ξενοδοχεια ή σκετο λονδινο (και να στο εμφανιζει μονο στους τιτλους) και θα βρεις πολλες πολλες ιδεες .. 400-450 το βραδυ ή συνολικα; και δεν μας λες και ποσες μερες θα πας ..

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%E9%ED%EF-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%E9%EF.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...E5%DF%EF-%F3%F4%EF-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/204-%EF%E4%E7%E3%FC%F2-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html (αυτο θελει μερες για να διαβαστει ολοκληρο,αλλα προσπαθησε να του ριξεις μια ματια)

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...E1-%E1%F1%F7%E1%F1%E9%EF%F5%F2-tripakias.html (και αυτο επισης καλο τοπικ)
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.269
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σωστές οι οδηγίες του orescrete και τα ερωτήματα...το ποσόν που γράφεις σε πόσες διανυκτερεύσεις αναφέρεται;;;
Μπορείς να κάνεις μιά αναζήτηση μέσω trivago με βάση τις ημερομηνίες που θέλεις και το ποσόν πάνω κάτω που διατίθεσαι να πληρώσεις τη μέρα και θα σου βγάλει λίστα ξενοδοχείων με διάφορες τιμές ,
προσδιόρισε και την περιοχή που θέλεις(hyde park)οπότε θα δείς ξενοδοχεία σ εκείνη την περιοχή,...
το hyde park καλύπτει μιά πολύ μεγάλη έκταση και ξενοδοχεία υπάρχουν πολλά και σε όλα τα βαλάντια ανάλογα αν είσαι στο βόρειο η νότιο κομμάτι,φάτσα κάρτα στο πάρκο η λίγο παραμέσα κλπ,ενδεικτικά σου αναφέρω το HILTON LONDON HYDE PARK στο βορειοδυτικό τμήμα πάνω στο δρόμο που διασχίζοντας τον είσαι μέσα στο πάρκο,φάτσα κάρτα δηλ.,τετράστερο με τιμές από 200ευρώ και πάνω τη μέρα και με χρέωση ιντερνετ,
πιό πέρα στα 300 μέτρα στην επόμενη στάση μετρό πάλι στο βόρειο τμήμα του πάρκου συναντάς το CORUS HYDE PARK επίσης τετράστερο αλλά οικονομικότερο 130-140 ευρώ τη μέρα και δωρεάν ιντερνετ,πίσω απ αυτά μέσα δηλ στη συνοικία bayswater βρίσκεις και πολύ οικονομικότερα 3 αστέρων ξενοδοχεία κ.ο.κ.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.372
Likes
2.130
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εγώ επισκευτηκα το Paddinghton Μονο την τελευταια μερα για να πάρω το τρένο για αεροδρόμιο, αλλά δεν μου άρεσε πολύ σαν περιοχή & μου φάνηκε λίγο άβολη η τοποθεσία...
 

djspy21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα,

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια, να μου πείτε την γνώμη σας , σε ποιο φτηνό ξενοδοχείο να μείνω στο Λονδίνο.
Διαβασα τον οδηγό αλλά τα περισσότερα ξενοδοχεία είναι πάνω απο 70 ευρώ την βραδιά για δίκλινο. Εγώ ψάχνω γύρω στα 50-60 ευρώ και ας μην είναι κοντά στο κέντρο, αλλά να είναι προσβάσιμα με μετρό.
Ψάχνω για 4 νύχτες, απο 19 Μαρτιου μέχρι 23.

Το πιο φτηνό που έχω βρεί είναι αυτό στο κέντρο του Λονδίνου:
Globekey Reservation System
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392

djspy21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δεν με νοιάζει η απόσταση, και μισή ώρα να είναι απο το κέντρο.
Έτσι κι αλλιώς για έναν ύπνο θα πηγαίνουμε το βράδυ.
Το Ξενοδοχείο είναι αυτό :

Park Hotel - Κρατήσεις ξενοδοχείων,φτηνά δωμάτια,χαμηλές τιμές ξενοδοχείων - Hotels.com[0].numberOfAdults=2&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first
Park Hotel (Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Αυτο το εχεις δει;;; Φαινεται πολυ χαλια το ξενοδοχειο :(
Ποσα μπορεις να διαθεσεις; Μηπως σε βοηθησουμε να βρεις κατι καλυτερο. Ειναι αμαρτια να πας Λονδινο και να μεινεις σε τοσο βρωμικο ξενοδοχειο, χιλιες φορες να'ναι μακρυα απ'το κεντρο. Βεβαια το καλυτερο θα ηταν να επιλεξεις καποια αλλη πολη και να αφησεις το Λονδινο για καποια στιγμη που θα το αντεχει η τσεπη σου αλλα θα ψαξουμε, για πες τιμη. :D
 

djspy21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ωχχχ, πολύ χάλια κριτικές....το ξεχνάω όπως είναι το συγκεκριμένο.
Για 4 βράδια μπορώ να διαθέσω συνολικά μέχρι 250-300 ευρώ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Kοιταξε λιγο αυτο: Booking.com: ξενοδοχείο The RE London Shoreditch, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1180 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Το εχει σε προσφορα, η βαθμολογια του ειναι καλη. Μακρυα κι αυτο αν και τα σχολια για τη τοποθεσια δεν ειναι ασχημα, λενε για σχετικα ευκολη προσβαση στο κεντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.484
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom