Γερμανία Βαυαρια,προγραμμα εκδρομων

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Λοιπον,θα ηθελα τη γνωμη σας των ειδημονων στη Βαυαρια,για το προγραμμα,που παραθετω παρακατω.
Περα,απο τις καθαρες μερες στο Μοναχο,θελω και καποιες εκδρομες.
1η μερα,απογευμα,εκδρομη στο Λαντσχουτ
2η, απογευμα,Λαντσμπεργκ Αμ Λεχ
3η,ημερησια,Ιννσμπρουκ
4η,ημερησια,Νοισβανσταιν,Λιντερχοφ,Ομπεραμμεργκαου ,με οργανωμενη εκδρομη κι ας πληρωσω παραπανω
5η,ημερησια,Ρεγκενσμπουργκ
6η,ημερησια,Πασσαου
7η,ημερησια,Μιττενβαλντ,Γκαρμις Πατερκιρχεν

Eπισημανσεις,
Εχω αφησει εξω το Σαλτσμπουργκ για αλλη φορα, (εχω παει χειμωνα),οπως και το Βασσερμπουργκ αμ Ινν,που θα ηθελα να παω.
Αρχικα,ελεγα για Νυρεμβεργη,Ροτεμπουργκ,Μπαμπεργκ,αλλα θα τα αφησω κι αυτα,αλλη φορα,με βαση τη Νυρεμβεργη.
Εχω αφησει 4,5 καθαρες μερες για Μοναχο,στις οποιες δεν βαζω τον ελευθερο χρονο,που μπορει να προκυψει αν γυρισω νωρις απο μια εκδρομη.
Πως σας φαινεται,βγαινει?
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ξαναδοκιμασει τετοιο προγραμμα αλλα θα φευγω και θα γυριζω στο χαλαρο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ενδεχομενως 4,5 ημερες στο Μοναχο να ειναι πολλες. Αλλα μην το προγραμματισεις απο τωρα, θα δεις επι τοπου, οποτε αν οντως ειναι πολλες οι ημερες κοβεις μια ημερα και προσθετεις καποια απο τις εκδρομες που δεν εκανες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχοντας παει μονο στο Μοναχο αλλα εχοντας δει πολλες φωτο απο τη γυρω περιοχη θα συμφωνησω με την Ερση.Κοψε μερες απο το Μοναχο και αφιερωσε τις στην τριγυρω περιοχη και τις κωμοπολεις-χωρια.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Το ζητημα ειναι οτι θελω να δω πολλα απο το Μοναχο.
Ακουστε τι εχω σημειωσει προχειρα.
Tην πρωτη μερα,οπωσδηποτε σαν πρωτη εμπειρια της πολης, 1 ή 2 ωρες περιηγηση με τα λεωφορεια που κανουν City tour,
εμπορικους πεζοδρομους στο κεντρο,Βικτουαλιενμαρκτ,αυτο σημαινει οτι για ψωνια κτλ θελω αρκετες ωρες, σε 1 ή 2 μερες,
6-7 εκκλησιες,για την αρχιτεκτονικη τους,
Ρεζιντεντς,με Χοφγκαρτεν,Μαξιμιλιανστρασσε (ενα πρωινο)
Νυμφενμπουργκ με κηπους,(ενα πρωινο)
Παλαια Πινακοθηκη,περιοχη με τη Γλυπτοθηκη,Προπυλαια,(ενα πρωινο)
Αγγλικος Κηπος,απογευμα
ισως μια βολτα στις οχθες του Ιζαρ,
Ολυμπιακες εγκαταστασεις.
Υποψιν οτι τοτε που θα παω Νυμφενμπουργκ,το απογευμα λεω για Λαντσχουτ.Το ιδιο συμβαινει με την Πινακοθηκη και Λαντσμπεργκ
Αναλογα με το χρονο θα ηθελα να περπατησω λεωφορους με μνημειωδη αρχιτεκτονικη.
Και υποτιθεται ολα αυτα θελω να τα κανω,με το δικο μου ρυθμο,χωρις αγχος βεβαια.
Ειναι δυνατον να χρειαζονται λιγοτερο απο 4.5 μερες για ολα αυτα.Αντε,να εξοικονομησω αλλο ενα πρωινο,για καμια εκδρομη πολυ κοντα,Νταχαου,Φραιζινγκ,Ερντιγκ κτλ
Αλλα και οι εκδρομες ειναι αρκετες,για 10.5 καθαρες μερες που εχω στη διαθεση μου.
Το πηρα μονοτερμα!Σκεφτειτε να ηθελα και κανα Γερμανικο Μουσειο,ευτυχως δε με ενδιαφερουν τα τεχνολογικα!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ημερησια,απο Μοναχο σε Ιννσμπρουκ και Ζεεφελντ?

Ξεκινωντας απο το Μοναχο,νωρις το πρωι για ημερησια εκδρομη στο Ιννσμπρουκ,θα προλαβαινα να κανω και μια μικρη επσικεψη στο Ζεεφελντ,αφου ειναι εκει κοντα?
Η΄ μετα η μερα θα ειναι βαρυφορτωμενη,δεδομενου οτι θα επιστεψω βραδυ στο Μοναχο?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Μιας και εχεις ανοιξει θεμα με εκδρομες ως βαση το Μοναχο, σου συγχωνευσα τα 2 τοπικ που ανοιξες περι εκδρομων σε ενα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Επιτηδες,το εβαλα ξεχωριστα,γιατι αν εξαιρεσουμε 1-2 ατομα,δεν βλεπω αλλες γνωμες και μου κανει εντυπωση.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.040
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εξαρταται απο το τι θελεις να δεις στο Ινσμπρουκ.
Αν για παραδειγμα πας μια βολτα στην αγορα και στον πεζοδρομο κλπ οκ.

Αν ομως περνωντας απο το Swaropshki, το δει η γυναικα σου και μπει μεσα την πατησες....
:)
Seefeld εχω παει μονο για νυκτερινο σκι...χιονισμενο φαινεται πολυ ωραιο, αλλα τωρα που θα πας δεν ξερω...ειναι ομως ομορφο σχετικα και δεν ειναι μικρο χωριο...

λογικα αν πας νωρις το πρωι Ινσμπρουκ προλαβαινεις. Εκτος αν θες να πας σε τιποτα μουσεια κλπ για τα οποια δεν ξερω μιας και δεν ειμια φαν.
 

stellapapp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
με την οικογενεια μου(3 παιδια) θελουμε οδικως να γνωρισουμε την αυστρια(απο βενετια) (ινσμπρουγκ,σαλσμπουργκ,βιεννη) και πραγα ,ισως βουδαπεστη και να επιστρεψουμε απο σερβια ,σκοπια.διαθετουμε 20 μερες, δεν γνωριζουμε ομως τιποτα για οικονομικη διαμονη εκει(αγροικιες,διαμερισματα)
θα ηθελα βοηθεια!!
ευχαριστω!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
εξαρταται απο το τι θελεις να δεις στο Ινσμπρουκ.
Αν για παραδειγμα πας μια βολτα στην αγορα και στον πεζοδρομο κλπ οκ.

Αν ομως περνωντας απο το Swaropshki, το δει η γυναικα σου και μπει μεσα την πατησες....
:)
Seefeld εχω παει μονο για νυκτερινο σκι...χιονισμενο φαινεται πολυ ωραιο, αλλα τωρα που θα πας δεν ξερω...ειναι ομως ομορφο σχετικα και δεν ειναι μικρο χωριο...

λογικα αν πας νωρις το πρωι Ινσμπρουκ προλαβαινεις. Εκτος αν θες να πας σε τιποτα μουσεια κλπ για τα οποια δεν ξερω μιας και δεν ειμια φαν.
Αλλαξα αποψη για το προγραμμα του Ιννσμπρουκ.Οπως μου προτειναν,εκεινη τη μερα θα παω απο Μοναχο στο Μιττενβαλντ,θα καθισω λιγο και μετα θα κατεβω στο Ιννσμπρουκ απο οπου θα γυρισω πισω κατευθειαν.Οποτε οκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.392
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom