Ισπανία Βαρκελώνη - Διευκρινίσεις

etsaousi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σε όλους,
ανακάλυψα πολύ πρόσφατα το travelstoriesκαι έχω μείνει εντυπωσιασμένη απο τη χρησιμότητα και την προσφορά των όσων γράφονται εδώ μέσα και από όσους γράφουν αντίστοιχα...
Για διαμονή 5 ημερών στη Βαρκελώνη (4 καθαρές ημέρες)...
(α) υπάρχει περιθώριο για μία μίνι εκδρομή σε κάποιο από τα μέρη που προτείνετε;
(β) για το ίδιο χρονικό διάστημα με συμφέρει η barcelona card ή μια T10 άναφέρετε; Που μπορώ να βρω περισσότερα στοιχεία για την Τ10;
(γ) το ξενοδοχείο μου είναι στην Avda. Diagonal 568 (πάνω αριστερά όπως κοιτάς τον χάρτη)... το παραέκανα με την απομόνωση...; έχετε ακούσει κάτι για την περιοχή;

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ...Επιθυμώ κι εγώ μετά το ταξίδι να συνεισφέρω με πολύτιμες συμβουλές:D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.977
Καλημέρα σε όλους,
ανακάλυψα πολύ πρόσφατα το travelstoriesκαι έχω μείνει εντυπωσιασμένη απο τη χρησιμότητα και την προσφορά των όσων γράφονται εδώ μέσα και από όσους γράφουν αντίστοιχα...
Για διαμονή 5 ημερών στη Βαρκελώνη (4 καθαρές ημέρες)...
(α) υπάρχει περιθώριο για μία μίνι εκδρομή σε κάποιο από τα μέρη που προτείνετε;
(β) για το ίδιο χρονικό διάστημα με συμφέρει η barcelona card ή μια T10 άναφέρετε; Που μπορώ να βρω περισσότερα στοιχεία για την Τ10;
(γ) το ξενοδοχείο μου είναι στην Avda. Diagonal 568 (πάνω αριστερά όπως κοιτάς τον χάρτη)... το παραέκανα με την απομόνωση...; έχετε ακούσει κάτι για την περιοχή;

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ...Επιθυμώ κι εγώ μετά το ταξίδι να συνεισφέρω με πολύτιμες συμβουλές:D
α)υπαρχει περιθωριο αλλα εγω στην θεση σου δεν θα πηγαινα.
Θα προτιμουσα την πολη και ισως καποια αλλη φορα θα πηγαινα.
β)Χρησιμοποιησε την Τ10
Tickets and cards - Transports Metropolitans de Barcelona
γ) το Wilson boutique hotel ειναι λιγο μακρια απο το κεντρο αλλα
σε 3 οικοδομικα τετραγωνα εχει το μετρο.Μια χαρα ειναι η περιοχη.
Δεν μας κουρασες και περιμενουμε να μας δωσεις και συ πολυτιμες
συμβουλες :D
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εμεις ειχαμε μεινει στο Princess, Avinguda Diagonal τερμα :) αρκετα πιο μακρια απο το δικο σου. Δεν το μετανιωσαμε καθολου πρωτον γιατι το ξενοδοχειο ήταν καταπληκτικο και δευτερον γιατι η Βαρκελωνη εχει πολυ καλο δικτυο μεσων μαζικης μεταφορας, χρησιμοποιουσαμε μονο λεωφορειο και καθολου το μετρο. Η περιοχη ηταν μια χαρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.236
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom