Απόδραση Μόσχα Πετρούπολη

damofili

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ενδιαφέρομαι για εμπειρίες ατόμων που ταξίδεψαν για Μόσχα & Πετρούπολη. Τα κρίσιμα σημεία για μία επιτυχή οργανωμένη εκδρομή είναι αρκετά ξεκινώντας από το πρακτορείο που την οργανώνει. Σκεφτόμαστε για μία απόδραση στο 1ο 15θήμερο του Αυγούστου και ξεκινάμε από Μυτιλήνη όπου και μένουμε. Θα ήθελα πολύ να ακούσω - διαβάσω εμπειρίες και απόψεις. Ευχαριστώ :D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Τα κρίσιμα σημεία για μία επιτυχή οργανωμένη εκδρομή είναι αρκετά ξεκινώντας από το πρακτορείο που την οργανώνει.
Tο κρισιμότερο σημείο για μια επιτυχή οργανωμένη εκδρομή είναι η οργάνωση που θα κάνεις μόνος σου...ξέχνα τα πρακτορεία, πάρε 2-3 βιβλία και ξεκίνα την μελέτη... που θα πας , τι θα δεις , που θα μείνεις , που θα φας... μετά ψάξε για το αεροπορικό σου και τέλος... καλό ταξίδι...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Tο κρισιμότερο σημείο για μια επιτυχή οργανωμένη εκδρομή είναι η οργάνωση που θα κάνεις μόνος σου...ξέχνα τα πρακτορεία, πάρε 2-3 βιβλία και ξεκίνα την μελέτη... που θα πας , τι θα δεις , που θα μείνεις , που θα φας... μετά ψάξε για το αεροπορικό σου και τέλος... καλό ταξίδι...
Η Πωσια θελει πρακτορειο,καλυτερα,εχει αρκετα περιεργα που συναντας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Ναι ε? Σαν τι περίεργα δηλαδή έχει και χρειάζεσαι υψηλή προστασία? Στη Μόσχα και στο Λένιγκραντ θέλει να πάει όχι στο Σβερτλοβσκ και στο Πέρμ...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
διαφωνώ !! κανένας τόπος δεν θέλει πρακτορείο...έτσι το έχομε βρεί και το πιστέψαμε...
για την αγία έχω να σου πώ μόνο,απο συμπερασματα φίλων που πήγαν,οπλίσου με ψυχραιμία να αντιμετωπίσεις ένα ψυχρό και αφιλόξενο λαό,κανείς δεν καταδέχεται να σε κοιτάξει ή να σε ρωτήσει κάν απο πού είσαι..και θα νιώσεις την ψυχρότητα στο πετσί σου...να ήταν σύμπτωση?δεν νομίζω...οι πληροφορίες μου είναι πολύ καλά διασταυρωμένες ...
σαν λαός μετά απο το προηγούμενο καθεστώς με πολλα κατάλοιπα, σύν την ιδιοσυγκρασία τους, τον πρόσφατο νεοπλουτισμό τους,όλα αυτά μάλον συνθέτουν την σημερινή συμπεριφορά...
καλά να περάσεις .
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία το ταξίδι είναι προτιμότερο να γίνει οργανωμένα εκτός και αν οι μέρες που μπορεί κάποιος να μείνει εκεί είναι αρκετές. Υπάρχουν τόσα αξιοθέατα να δει κανείς και αυτό σε συνδιασμό με το ότι πρόκειται για μια μάλλον αφιλόξενη χώρα, πιστεύω ότι θα χαθεί αρκετός χρόνος σε ατελέσφορες συννενοήσεις.Επειτα δεν γνωρίζω αν μπορεί κάποιος μεμονωμένος να επισκεφθεί το Κρεμλίνο και τις υπέροχες αίθουσες του.Πολλά γραφεία επίσης κάνουν αυτή την εκδρομή με παράταση στο Κίεβο η στην Μογγολία. Προσωπικά πήγα Κίεβο γιατί η Μογγολία πρέπει να γίνει μόνη της.Αυτό που συμβουλεύω είναι τα ελεύθερα απογευματα να χρησιμοποιείτε το μετρό, είναι πανεύκολο και ενδιαφέρον. Αφήστε έξω τις βιτρίνες, απλησίαστες για μας, και προσοχή στην αγορά παλαιών εικόνων που αν και πάμφθηνες απαγορεύεται η εξαγωγή τους από τη χώρα και είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο σας ελέγχουν στα σύνορα.
Καλό ταξίδι...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.930
Likes
10.057
Πάντως αν για τους δικούς σου λόγους επιμένεις να πας με πρακτορείο, να πώ (όπως έχω αναφέρει και σε παλαιότερο ποστ) ότι το Νοrdic Experts ειδιεκύεται στους προορισμούς που σε ενδιαφέρουν. Κοίταξέ το: Nordic Experts.

Επίσης, τσέκαρε και αυτό το παλαιότερο τόπικ που αφορά στο ίδιο ταξίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.549
Μηνύματα
900.614
Μέλη
39.281
Νεότερο μέλος
sylvia216

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom