Γενικά Αναζητήση προορισμού στην Ασία

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.751
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καθώς δεν έχουμε κλείσει ακόμα τίποτα για καλοκαίρι, προσπαθούμε να βρούμε τον επόμενο προορισμό μας.

Η ιδέα είναι πως είτε θα κάνουμε καμπινγκ στην Ελλάδα το καλοκαίρι για οικονομία και θα πάμε ένα μεγάλο ταξίδι τον Οκτώβρη - Νοέμβρη, είτε θα κάνουμε μεγάλο ταξίδι απευθείας το καλοκαίρι.

Θέλουμε σαν τρελοί να πάμε κάπου στην Ασία! Ποια χώρα θεωρείτε πιο οικονομική από τις παρακάτω και ποια θα έχει καλό καιρό τον Αύγουστο;
  • Ταϋλάνδη
  • Μαλαισία
  • Ινδονησία
Κοιτάμε συνέχεια αεροπορικά για αυτές τις 3, ωστόσο, είμαστε ανοιχτοί και σε άλλες προτάσεις!
Ινδονησια για ολους τους λογοους που λες.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.128
καλοβλέπω την νότιο Κορέα, σκέφτομαι για το επόμενο Πάσχα. Αν βάλω 12-13 μέρες Κορέα, πείτε κάποιον άλλο κοντινό προορισμό που θα μπορούσα να συνδιάσω προσθέτοντας 2-3 μέρες ακόμη.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
856
Likes
5.258
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
καλοβλέπω την νότιο Κορέα, σκέφτομαι για το επόμενο Πάσχα. Αν βάλω 12-13 μέρες Κορέα, πείτε κάποιον άλλο κοντινό προορισμό που θα μπορούσα να συνδιάσω προσθέτοντας 2-3 μέρες ακόμη.
Μπορείς να περάσεις από Busan για Φουκουοκα -Ιαπωνια και να κάτσεις λίγες μέρες στην περιοχή Ναγκασάκι κ.τ.λ...Η αν δεν έχεις πάει πας Τόκυο με τραίνο και επιστρέφεις από κει. ..
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.128
Μπορείς να περάσεις από Busan για Φουκουοκα -Ιαπωνια και να κάτσεις λίγες μέρες στην περιοχή Ναγκασάκι κ.τ.λ...Η αν δεν έχεις πάει πας Τόκυο με τραίνο και επιστρέφεις από κει. ..
Φουκουόκα το είδα ότι είναι κοντά αλλά δεν το πολυέψαξα, αξίζει να περάσω με το καράβι και μετά να γυρίσω Σεούλ? Ιαπωνία έχω πάει από Τόκυο μέχρι Χιροσίμα,, δεν θα με χάλαγε να πήγαινα ξανά αλλά σίγουρα οι 2-3 μέρες δεν φτάνουν και ανεβαίνει το κόστος.
Σκεφτόμουν να έκανα ένα πέρασμα από Σανγκάη , έχω πάει ξανά και με δελεάζει να ξανάπάμε στην disneyland αλλά είμαι στο ψάξιμο ακόμη
 

Hayate

Member
Μηνύματα
856
Likes
5.258
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Φουκουόκα το είδα ότι είναι κοντά αλλά δεν το πολυέψαξα, αξίζει να περάσω με το καράβι και μετά να γυρίσω Σεούλ? Ιαπωνία έχω πάει από Τόκυο μέχρι Χιροσίμα,, δεν θα με χάλαγε να πήγαινα ξανά αλλά σίγουρα οι 2-3 μέρες δεν φτάνουν και ανεβαίνει το κόστος.
Σκεφτόμουν να έκανα ένα πέρασμα από Σανγκάη , έχω πάει ξανά και με δελεάζει να ξανάπάμε στην disneyland αλλά είμαι στο ψάξιμο ακόμη
Γούστα είναι αυτά,μη σε πάρω στο λαιμό μου..Εγώ θα προτιμούσα να πάω 3-4-5 μέρες(όχι 2-3) στο Kyushu που είναι το νησί της Φουκουοκα ,Ναγκασάκι από το να πάω Disneyland για παράδειγμα...Συν ωραία εμπειρία το ferry από Κορεα για Ιαπωνία ..Φαντάζομαι υπάρχουν άπειρες επιλογές πάνω στο ερώτημα σου,ότι και να αποφασίσεις καλό θα είναι...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.128
Γούστα είναι αυτά,μη σε πάρω στο λαιμό μου..Εγώ θα προτιμούσα να πάω 3-4-5 μέρες(όχι 2-3) στο Kyushu που είναι το νησί της Φουκουοκα ,Ναγκασάκι από το να πάω Disneyland για παράδειγμα...Συν ωραία εμπειρία το ferry από Κορεα για Ιαπωνία ..Φαντάζομαι υπάρχουν άπειρες επιλογές πάνω στο ερώτημα σου,ότι και να αποφασίσεις καλό θα είναι...
Δεν με παίρνεις στο λαιμό σου καλέ,,,,αυτό ακριβώς θέλω...ιδέες!!!!! η πρώτη αναζήτηση πάντως για το Kyushu μου κτυπάει ως άκρως δελεαστηκός προορισμός
 
Μηνύματα
630
Likes
2.879
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αν το αρχικό σου πλάνο στην Κορέα δεν περιλαμβάνει το Τζετζου (Ζεζου), 2-3 ημέρες εκεί θα είναι ότι πρέπει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.751
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
καλοβλέπω την νότιο Κορέα, σκέφτομαι για το επόμενο Πάσχα. Αν βάλω 12-13 μέρες Κορέα, πείτε κάποιον άλλο κοντινό προορισμό που θα μπορούσα να συνδιάσω προσθέτοντας 2-3 μέρες ακόμη.
Tαϊβάν, Μπρουνέι; Kαι το Fuzhao έχει απευθείας πτήση και πολύ ενδιαφέρον.
 

paykopete

Member
Μηνύματα
68
Likes
380
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα. Ερωτηση! Για τον μηνα Αυγουστο εχω τις επιλογες για ταξιδι σε Βιετναμ σκετο η μαζι με Σιγκαπουρη και σε ταξιδι σε Μαλαισια Μπαλι Σιγκαπουρη! Θελω να παω και στα δυο αλλα τι θα προτεινατε για τον μηνα Αυγουστο συγκεκριμενα! Βλεπω αντιφατικα σχολια για Βιετναμ τον Αυγουστο και εχω καταλαβει οτι ιδανικος μηνας για βορειο κεντρικο κ νοτιο δεν υπαρχει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom