Ακτοπλοικά- προσφορές

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
βέβαια όταν ήρθε στην Πάτρα από Ανκόνα οχηματαγωγό των 200+ μέτρων, με τρία ΙΧ (3)...
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
SUPERFAST;;

Αγαπητέ SAMION τι έχει συμβεί με τα δρομολόγια για ιταλία ;;εχουν πάει στα ύψη;;απο μια αναζήτηση που έκανα για τετράκλινη καμπίνα με αυτοκίνητο για ιούλιο μου έβγαλε και με προσφορά παρακαλώ 1618ευρω;;μα εγω τοχα αφήσει πριν 2 χρόνια στα 600 !Δώσε μου τα φώτα σου σε παρακάλώ τι έχει συμβεί;έτσι θα ναι απο δω και στο εξής;;
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Τι έγινε SAMION γιατί δεν απαντάς;;:clap:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αγαπητέ SAMION τι έχει συμβεί με τα δρομολόγια για ιταλία ;;εχουν πάει στα ύψη;;απο μια αναζήτηση που έκανα για τετράκλινη καμπίνα με αυτοκίνητο για ιούλιο μου έβγαλε και με προσφορά παρακαλώ 1618ευρω;;μα εγω τοχα αφήσει πριν 2 χρόνια στα 600 !Δώσε μου τα φώτα σου σε παρακάλώ τι έχει συμβεί;έτσι θα ναι απο δω και στο εξής;;
τον ιούλιο αρκετές αναχωρήσεις, όχι όλες, είναι στην υψηλή σαιζόν. το νούμερο που είπες φαίνεται υψηλό. πες και ημερομηνίες να δούμε. πιθανόν σε καποιες, ειδικά στο γυρισμό, να μην υπάρχει ήδη διαθεσιμότητα στον τύπο των καμπινών που θέλεις. οι κρατήσεις από Ιταλία πάντως κινούνται με σημαντικά ποσοστά ανόδου από πέρσι. οι ιταλοί είναι φίλοι μας..;)
για τις τιμές μην περιμένεις περσινές προσφορές. δες ποστ ν.121 που λεει πολλα για την ακτοπλοία γενικότερα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
11/4 ξεκινα το Sorrento του Grimaldi Πατρα-Ηγουμ.-Brindisi.επαναφορα της ιστορικης γραμμης κ επιτελους μια 2η εταιρεια για το νοτο με αναμενομενες χαμηλοτερες τιμες. θα δειξει απο 26/3 που ξεκινουν οι κρατησεις.
Εβδομαδιαιες προσεγγισεις τη θερινη σαιζον στην Κερκυρα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
11/4 ξεκινα το Sorrento του Grimaldi Πατρα-Ηγουμ.-Brindisi.επαναφορα της ιστορικης γραμμης κ επιτελους μια 2η εταιρεια για το νοτο με αναμενομενες χαμηλοτερες τιμες. θα δειξει απο 26/3 που ξεκινουν οι κρατησεις.
επενδύει στη γραμμή η εταιρεία..ετοιμάζεται και 2ο..το Catania, παλιός γνωριμος (ποστ 118). οι χαμηλές τιμές καλα κρατούν..από 170 ΙΧ+οδηγός...

awww.elladeviaggi.it_GRIMALDI_20CATANIA.jpg
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ανοιγει γραμμη Ελλαδα - Κατανια;;;;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν είναι και καλές οι τιμές θα έχουμε ένα ακόμα τρόπο να μεταβούμε είτε Μάλτα (Κατάνια-Μάλτα) είτε Τυνησία (Παλέρμο/Τράπανι-Τύνιδα).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ανοιγει γραμμη Ελλαδα - Κατανια;;;;
καταρχήν: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ! να χαίρεσαι τη γιορτή σου...
εννοούσα τη γραμμή που παρεθεσα.. παρεπιπτόντως στους σικελικούς ντόκους σερνεται η φήμη για επαναφορά της γραμμής Πατρα-Κατανια. ακόμα τπτ οφισιαλ, αν και την ανεφερε ο ιδιος ο υιος Grim. θυμίζω είχε κάνει μονο 5-6 δρομολόγια το χειμώνα. για ότι νεώτερο τα λέμε εδώ.

11/4 ξεκινα το Sorrento του Grimaldi Πατρα-Ηγουμ.-Brindisi.επαναφορα της ιστορικης γραμμης κ επιτελους μια 2η εταιρεια για το νοτο με αναμενομενες χαμηλοτερες τιμες. θα δειξει απο 26/3 που ξεκινουν οι κρατησεις.
επενδύει στη γραμμή η εταιρεία..ετοιμάζεται και 2ο..το Catania, παλιός γνωριμος (ποστ 118). οι χαμηλές τιμές καλα κρατούν..από 170 ΙΧ+οδηγός
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν είναι και καλές οι τιμές θα έχουμε ένα ακόμα τρόπο να μεταβούμε είτε Μάλτα (Κατάνια-Μάλτα) είτε Τυνησία (Παλέρμο/Τράπανι-Τύνιδα).
θα εννοείς με ΙΧ και για πολυήμερες διακοπές..γιατί αλλιώς και τώρα πας με μια αξιόπιστη εταιρεία (βλ. ΑΖ) Κατάνια και παίρνεις το δελφινάκι σου για το αγγλοσαξονικό νησί. θα μου πεις άμα πάω Σικελία, θα φύγω μετά να πάω Μάλτα? εσύ μπορεί όχι, αλλά οι τρελλοί δεν λείπουν σε αυτό το ματαιο κόσμο...:haha:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
τιποτα νεοτερο? μια φορα πηγα μπαρι από πατρα, πολύ ταλαιπωρία. Δεν ξερω αν αξιζει τώρα που υπαρχει η easy jet και η ryanair!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.305
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom