Γαλλία Αθηνα-Ορλεανη (Γαλλια)

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
παιδια, μπορει να μην γραφω σε σωστο τοπικ, σορρυ! Ποιος μπορει να μου απανδησει αν μπορω να ταξιδεψω με τρενο στην Ορλεανη (Γαλλια) απο'δω (Αθηνα), θα χαρω πολυ αν μου απαντισετε με λεπτομεριες. Θελω να παω σε μια φιλη μου και δεν μπορω τα αεροπλανα :xmas_sad: Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ποια ειναι η πολη της εκκινησης σου;
Αν εισαι στην δυτικη Ελλαδα κοντα στην Πατρα η στην Ηγουμενιτσα παιρνεις πλοιο (ελπιζω αυτο να μην σε πειραζει) και πηγαινεις Ιταλια και απο εκει με εξαιρετικα τρενα Γαλλια.
Αλλιως ΟΣΕ διασχιζεις Ελλαδα πρωην Γιουγκοσλαβια Αυστρια, και φθανεις στο Μοναχο. Εκει αλλαζεις για Γαλλια.
Ολα γινονται αρκει να εχεις χρονο. Μια φιλη μου με το ιδιο προβλημα με εσενα εφθανε με το τρενο μεχρι την Αγγλια οπου σπουδαζε.
 

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
ευχαριστω πολυ

απο Αθηνα ειμαι, τωρα κοιταγα τον χαρτι του Γκουγκλ, ποιο κοντα μου φαινεται να παω απο την Ιταλια. Ποσες μερες θα μου παρει ξερεις???
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχω κανει το ταξιδι αυτο πολλες φορες.Απο Αθηνα Πατρα 4 ωρες,καραβι για Ανκονα 21 ωρες ,το πρωι εισαι Ανκονα,απο λιμανι σε σιδ.σταθμο,τραινο για Μιλανο περιπου 4 ωρες.
Απο τον ιδιο σταθμο βραδινο Αρτεσια τραινο για Παρισι.Φευγει 10.3ο και φτανει 8.30 στο σταθμο Μπερσυ στο Παρισι.Αυτα χοντρικα,αν θελεις λεπτομερειες..σφυρα.
Α,δεν εγραφα τοσο καιρο γιατι δεν ειχα ελληνικα στοιχεια στο λαπτοπ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.504
Likes
4.577
Ελπίζω να μη σκοπεύεις να πας τις αμέσως επόμενες ημέρες γιατί απ' ότι άκουσα πολύ το χιόνι!!! :xmas_lol:
 

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
coco ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!! Οταν ειναι να παω θα σου σφυριξω ;)

mourohavlos, ναι οντως πολυ χιονι, οχι απλα πολυ - παααααααρα πολυ, χθες μιλαγα με την φιλη μου, εγω τους ζηλευω εκυ ειναι πραγματικος χειμωνας. Η κορουλα της φιλης μου εχει τρελαθει απο χαρα, τετιο παιχνιδι με χιονια δεν εχει ξανακανει.:xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom