Σύρος Σύρος

thanos75

Member
Μηνύματα
1.375
Likes
3.446
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Έχω πάει μια φορά Σύρο πριν χρόνια, αλλά άνοιξη. Βλέπω ότι οι διαμονές είναι αρκετά οικονομικές σε σχέση με τις υπόλοιπες Κυκλάδες, οπότε έχω αρχίσει να το σκέφτομαι για φέτος.
Έχω βρει ένα πολύ ωραίο δωμάτιο, σε καλή τιμή στον Αζόλιμνο. Λέει σαν περιοχή?
Καταλαβαίνω ότι τα βράδια η Ερμούπολη είναι μονόδρομος. Δεδομένου ότι θα πάμε Αυγουστο, θα ταλαιπωρηθούμε με κίνηση-Parking να φτάνουμε εως εκει κάθε βραδυ?
Κοίτα, όλα εξαρτώνται από το κατάλυμα και τη σχέση ποιότητας-τιμής του κατά τη γνώμη μου. Εάν το κατάλυμα σε έχει κερδίσει με τον τρόπο του, θα έλεγα stick to it! Εάν με ρωτήσεις προσωπικά και έχοντας πάει 5 φορές στη Σύρο η περιοχή του Αζόλιμνου δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα, αν και btw έχουν γίνει μερικά ωραία μεζεδοπωλεία στον παραλιακό δρόμο της περιοχής τα τελευταία χρόνια. Εάν ήθελα να μείνω κάπου παραλιακά και να έχω μια καλή παραλία σε walking distance κάθε στιγμή, θα κοίταζα προς τα δυτικά του νησιού (Κίνι, Γαλησσάς, πέριξ Ντελλαγκράσιας κλπ). Αλλά όπως σου είπα το κατάλυμα είναι το παν.
Edit: Η Αζόλιμνος είναι btw πολύ κοντά στην Ερμούπολη. Ακόμα και με το ΚΤΕΛ προσεγγίζεται σε χρόνο dt
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.427
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom