Κεφαλονιά Πού τρώμε στην Κεφαλονιά;

annoula

Member
Μηνύματα
267
Likes
541
καλησπερα στην ομορφη παρεα..

Εκλεισα επιτελους τις διακοπες μας στη κεφαλλονια και θα μενουμε στη περιοχη της κουνοπετρας.
Εχει καποιος να προτεινει ωραια παραδοσιακα ταβερνακια....
Εμένα μου άρεσε η Καλύβα του Ψαρά στην Αγία Κυριακή.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Κάτω από τα Ζόλα. Σταθερή αξία εδώ και πολλά χρόνια.
Η χειρότερη ταβέρνα που έχω πάει ποτέ!

Καταρχας έχει μόνο ψάρια, που τα χρεώνει λες κ είναι χρυσός, πατάτες κ σαλάτα. Η εξυπηρέτηση είναι η χειρότερη που έχω δει ποτέ σε μαγαζί!! Περιμέναμε 40 λεπτά για να μας πάρουν παραγγελία κ όταν τελικά αποφάσισαν να μας πάρουν δεν είχε μείνει τίποτα κ φύγαμε...

Προσωπικά ούτε απέξω δεν θα ξαναπερναγα!
Ρίξτε κ μια ματιά στις κριτικές που έχει.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
6.832
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Η χειρότερη ταβέρνα που έχω πάει ποτέ!

Καταρχας έχει μόνο ψάρια, που τα χρεώνει λες κ είναι χρυσός, πατάτες κ σαλάτα. Η εξυπηρέτηση είναι η χειρότερη που έχω δει ποτέ σε μαγαζί!! Περιμέναμε 40 λεπτά για να μας πάρουν παραγγελία κ όταν τελικά αποφάσισαν να μας πάρουν δεν είχε μείνει τίποτα κ φύγαμε...

Προσωπικά ούτε απέξω δεν θα ξαναπερναγα!
Ρίξτε κ μια ματιά στις κριτικές που έχει.
Κοίτα, για την εξυπηρέτηση δεν ξέρω γιατί ως πελάτης καμιά 25αριά χρόνια φαντάζομαι εξυπηρετούμαι καλύτερα από τον μέσο επισκέπτη.
Αλλά για το θέμα του φαγητού δεν έχεις δίκιο. Αυτό είναι το μαγαζί. Πουλάνε τα ψάρια που ψαρεύουν μόνοι τους αποκλειστικά και πατάτες, σαλάτα με ντόπια προϊόντα. Καμιά φορά αν είσαι τυχερός κανένα αμπελοφάσουλο ή πολύ σπάνια κακαβιά αν έχουν ψαρευτεί κατάλληλα ψάρια.
Αν θέλεις καλαμαράκι κατεψυγμένο και γαρίδες Ινδικού πας σε άλλο μαγαζί. Στο λένε και οι ίδιοι δηλαδή, δεν έχουν θέμα.
Όσο για το κόστος έχω να πάω από το καλοκαίρι του ‘22 οπότε δεν ξέρω αν έχουν ανεβάσει υπερβολικά τις τιμές. Μέχρι τότε όμως ήταν φυσιολογικές.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Κοίτα, για την εξυπηρέτηση δεν ξέρω γιατί ως πελάτης καμιά 25αριά χρόνια φαντάζομαι εξυπηρετούμαι καλύτερα από τον μέσο επισκέπτη.
Αλλά για το θέμα του φαγητού δεν έχεις δίκιο. Αυτό είναι το μαγαζί. Πουλάνε τα ψάρια που ψαρεύουν μόνοι τους αποκλειστικά και πατάτες, σαλάτα με ντόπια προϊόντα. Καμιά φορά αν είσαι τυχερός κανένα αμπελοφάσουλο ή πολύ σπάνια κακαβιά αν έχουν ψαρευτεί κατάλληλα ψάρια.
Αν θέλεις καλαμαράκι κατεψυγμένο και γαρίδες Ινδικού πας σε άλλο μαγαζί. Στο λένε και οι ίδιοι δηλαδή, δεν έχουν θέμα.
Όσο για το κόστος έχω να πάω από το καλοκαίρι του ‘22 οπότε δεν ξέρω αν έχουν ανεβάσει υπερβολικά τις τιμές. Μέχρι τότε όμως ήταν φυσιολογικές.
Τα ίδια λέμε, σε τι έχω άδικο; Δυστυχώς δεν κατάφερα να φάω για να ξέρω από ποιότητα τι λέει αλλά από την εμπειρία που είχα, όπως είπα κ πριν, ούτε απέξω δεν θα πέρναγα!
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
6.832
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Τα ίδια λέμε, σε τι έχω άδικο; Δυστυχώς δεν κατάφερα να φάω για να ξέρω από ποιότητα τι λέει αλλά από την εμπειρία που είχα, όπως είπα κ πριν, ούτε απέξω δεν θα πέρναγα!
Σχημάτισα την εντύπωση ότι κατηγορείς το μαγαζί επειδή έχει μόνο ψάρια, πατάτες, σαλάτα. Που για μένα είναι το «δυνατό» του σημείο.
Επιπλέον τη χαρακτηρίζεις σαν την χειρότερη ταβέρνα που έχεις πάει ποτέ χωρίς να έχεις φάει στην πράξη εκεί.
Για την εξυπηρέτηση δεν έχω την ίδια άποψη αλλά όπως είπα δεν είχα προσωπικά ποτέ θέμα. Έχω πάει αργά 1-2 φορές και δεν είχε ψάρια αλλά αυτό είναι νορμάλ όταν στηρίζονται μόνο στην δική τους ψαριά. Εξάλλου παίζουν ρόλο πολλά για την άποψη που σχηματίζεις για ένα μαγαζί που πολλές φορές είναι και θέμα συγκυρίας.
Επίσης κι εγώ όταν δεν εξυπηρετούμαι καλά δεν ξαναπατάω σε μαγαζί (πχ Γιαλός στον Αθέρα) αλλά δεν θα πω ποτέ ότι δεν έχουν καλό φαγητό ή ότι είναι η χειρότερη ταβέρνα του πλανήτη. Όταν έχουν (ή όταν δεν τσακώνονται μεταξύ τους 🤣 ) είναι καλό. Απλά εγώ δεν θα ξαναπάω.
Δεν θα τους κρίνω ως την χειρότερη ταβέρνα που έχω πάει ποτέ.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Δεν είπα ότι δεν έχει καλό φαγητό, δεν θα μπορούσα άλλωστε αφού δεν έχω φάει! Μια ταβέρνα δεν την κάνει καλή μόνο το φαγητό ομως, την κάνουν πολλά πράγματα ακόμα! Όπως η εξυπηρέτηση, η καθαριότητα, το περιβάλλον, οι τιμές κτλπ
Τι να το κάνω αν έχει καλό φαγητό κ στα υπόλοιπα δεν...
Που στο κάτω κάτω το καλό φαγητό εκει είναι ΜΟΝΟ ψάρια! Ε πόσο δύσκολο είναι να μάθεις να ψήνεις ψάρια; Καταλαβαίνω βέβαια ότι είναι φρέσκα αλλά φρέσκα είναι συνήθως στα νησιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom